Підбір масел для мотоциклів, мопедів, скутерів.

Опубліковано motoukraina1 27.12.2016 0 Коментарі

Для правильної роботи двигуна принципово важливим є правильний підбір моторного масла . Принцип його роботи в автомобілях і мотоциклах істотно відрізняється друг від друга. Якщо в авто масло використовується для змащення не тільки двигуна, а й заднього моста і коробки передач, то в більшості сучасних моделях мотоциклів один масло використовується для змащування всіх цих компонентів. До вибору ПММ варто підходити відповідально і для кожного виіда легкого транспорту (скутера, мотоцикла, мопеда) воно своє.

Яке масло вибрати для мотоцикла

Перш за все, на маслі відповідному для використання в мотоциклах розміщена спеціальна символіка (зображення самого мото або підпис « мотоциклетне »).

Однак, важливо правильно здійснити підбір ПММ виходячи з характеристик залізного коня. Для полегшення цього завдання розроблена система JASO, родом з Японії. Вона допомагає по маркуванню визначити специфікацію масла. Основні принципи нанесення маркувань по цій системі полягають в наступному.

  • Наявність латинської літери « M » говорить про те, що масло може бути застосовано для двигунів чотирьохконтактного типу.
  • Маркування « А » або « А-2 » призначена для техніки з мокрим зчепленням.
  • « МА-2 » призначене для двигунів з високим крутним моментом.
  • Маркування « МА » говорить про те, що масло придатне саме для двигунів з невеликим значення крутного моменту.
  • Маркування « МВ » говорить про те, що даний матеріал не призначений для роботи в масляній ванні.

      Виходячи із загального опису технічних характеристик і маркування моторного масла за системою JASO, необхідно підбирати ПММ, які підходять саме для вашого мотоцикла.

Яке масло вибрати для скутерів

При виборі витратних матеріалів для скутера, можливі параметри не настільки різноманітні, як у випадку з мотоциклами.

У першу чергу, масло для скутерів різниться за типом двигуна, для якого вони призначені:

  • якщо для двоконтактний, проставляється маркування 2Т;
  • для чотирьохконтактного – 4Т.

Також можна розрізняти масла мінерального і синтетичного походження. Найбільш якісним прийнято вважати « синтетику » ;. Мінеральні маслс залишають після себе нагар в двигуні, що є причиною втрати потужності і погіршення працездатності двигуна.

Для вибору правильного моторного масла варто орієнтуватися на рекомендації, які дає виробник. Якщо основним принципом за вибором брати вартість, то можна зіткнутися з неприємними наслідками використання дорогого масла і дорого ремонту. Правильніше буде зупинити свій вибір на перевірених брендах і торгових марках.

При виборі масла для чотирьохконтактного двигуна, оптимальним буде те, которе має в'язкість 10W40 або 15W40.

При виборі ПММ для двоконтактний двигуна, важливо звернути увагу, щоб масло мало гарні обволікаючі властивості, а також відмінно поєднувалася з бензином і повністю вигорало разом з ним.

Яке масло вибрати для мопеда

Для мопедів не настільки принципово відсутність нагару на двигуні, тому в даному випадку можна використовувати масло мінерального походження.

В іншому основними принципами вибору підходящого масла так само як і для скутера є тип двигуна і ступінь в'язкості.

Написати коментар